Lokalita

Situovanie projektu

Rezidencia Sobieski je projekt polyfunkčného bytového komplexu v tichej, zelenej zóne v dotyku centra mesta Štúrovo. Lokalita sa nachádza vo dvorovej časti Sobieskeho ulice, v tesnej blízkosti areálu termálneho kúpaliska Vadaš, 5 minút chôdze od pešej zóny i prístavu výletných lodí. Do centra Ostrihomu sa dostanete 15 – minútovou prechádzkou cez most Márie Valérie.

Sobieskeho ulica predstavuje prepojovaciu komunikáciu v smere centrum – most Márie Valérie (Ostrihom a Budapešť) a v smere Kamenica nad Hronom (Šahy a Banská Bystrica), s možnosťou prejazdu mestom v smere na Nové Zámky.

Celý areál pozemku poskytuje výborné výhľady na baziliku a múzeum v Ostrihome, z vyšších podlaží si budete môcť vychutnávať panoramatický výhľad na mesto Štúrovo, tok Dunaja ako i širšie okolie vrátane Kováčovských kopcov.

Vybavenie lokality

V danej lokalite sú vybudované komplexné zariadenia občianskej vybavenosti, všetky v pešej vzdialenosti do 5 minút od Rezidencie Sobieski. Neďaleko sa tiež buduje nákupné centrum Aquario. V samotnej rezidencii bude ponuka služieb doplnená prevádzkami v komerčných priestoroch na prvom nadzemnom podlaží. V okolí sú taktiež aj zdravotnícke zariadenia, najbližšie sa nachádza Poliklinika. V blízkom okolí sú situované základné aj stredné školy. Na Sobieskeho ulici sa nachádza Dom kultúry, v pešej zóne nájdete kino i knižnicu. Športoviská sú priamo napojené na rezidenčný komplex a v samotnom areáli k nim pribudne detské ihrisko.

Dostupnosť

Váš prehliadač nepodporuje HTML5 canvas tag.
Autom
PRIAMO NA POZEMOK
Váš prehliadač nepodporuje HTML5 canvas tag.
Autobusom
3 MIN CHÔDZE OD STANICE
Váš prehliadač nepodporuje HTML5 canvas tag.
Loďou
5 MIN CHÔDZE OD PRÍSTAVU
Váš prehliadač nepodporuje HTML5 canvas tag.
Vlakom
15 MIN CHÔDZE OD STANICE

Mesto Štúrovo

V meste sa nachádza železničný dopravný uzol nadnárodného významu, s prekládkou a logistikou prepojenia na Maďarskú republiku. Mesto leží len 8 km od diaľnice tiahnúcej sa cez Maďarsko až do Rakúska, ktorej vetva sa v súčasnosti buduje do Ostrihomu. Okrem cestnej dopravnej siete a železníc predstavuje samozrejme významný spôsob dopravy aj Dunajská magistrálna vodná cesta. Štúrovo sa nachádza 70 km od medzinárodného letiska. 
Cestné vzdialenosti: Kaštieľ Belá 8 km, Višegrád 25 km, Budapešť 40 km, Bratislava 145 km