Lokalita

O projekte…

Situovanie projektu

Rezidencia Sobieski je projekt výstavby a nové byty v Štúrove polyfunkčného bytového komplexu v tichej, zelenej zóne v dotyku centra mesta Štúrovo. Lokalita sa nachádza vo dvorovej časti Sobieskeho ulice, v tesnej blízkosti areálu termálneho kúpaliska Vadaš, 5 minút chôdze od pešej zóny i prístavu výletných lodí. Do centra Ostrihomu sa dostanete 15 – minútovou prechádzkou cez most Márie Valérie.

Sobieskeho ulica predstavuje prepojovaciu komunikáciu v smere centrum – most Márie Valérie (Ostrihom a Budapešť) a v smere Kamenica nad Hronom (Šahy a Banská Bystrica), s možnosťou prejazdu mestom v smere na Nové Zámky.

Celý areál pozemku poskytuje výborné výhľady na baziliku a múzeum v Ostrihome, z vyšších podlaží si budete môcť vychutnávať panoramatický výhľad na mesto Štúrovo, tok Dunaja ako i širšie okolie vrátane Kováčovských kopcov.

Vybavenie lokality

V danej lokalite sú vybudované komplexné zariadenia občianskej vybavenosti, všetky v pešej vzdialenosti do 5 minút od Rezidencie Sobieski. Neďaleko sa takisto buduje nákupné centrum Aquario. V samotnej rezidencii bude ponuka služieb doplnená prevádzkami v komerčných priestoroch na prvom nadzemnom podlaží. Zdravotnícke zariadenia sú takisto v dosahu, najbližšie sa nachádza Poliklinika. V blízkom okolí sú situované základné aj stredné školy. Na Sobieskeho ulici sa nachádza Dom kultúry, v pešej zóne nájdete kino i knižnicu. Športoviská sú priamo napojené na rezidenčný komplex a v samotnom areáli k nim pribudne detské ihrisko.

Dostupnosť

Váš prehliadač nepodporuje HTML5 canvas tag.
Autom
PRIAMO NA POZEMOK
Váš prehliadač nepodporuje HTML5 canvas tag.
Autobusom
3 MIN CHÔDZE OD STANICE
Váš prehliadač nepodporuje HTML5 canvas tag.
Loďou
5 MIN CHÔDZE OD PRÍSTAVU
Váš prehliadač nepodporuje HTML5 canvas tag.
Vlakom
15 MIN CHÔDZE OD STANICE

O mieste…

Mesto Štúrovo

Štúrovo je veľmi jednoducho prístupné rôznymi druhmi dopravy.
V meste sa nachádza železničný dopravný uzol nadnárodného významu, s prekládkou a logistikou prepojenia na Maďarskú republiku. Mesto leží len 8 km od diaľnice tiahnúcej sa cez Maďarsko až do Rakúska, ktorej vetva sa v súčasnosti buduje do Ostrihomu. Po jej dokončení bude napojenie cez most ponad rieku Dunaj takmer priame. Okrem cestnej dopravnej siete a železníc predstavuje samozrejme významný spôsob dopravy aj Dunajská magistrálna vodná cesta. V súčasnosti je osobná lodná doprava zabezpečená pravidelnými spojmi do Budapešti, často je využívaná aj individuálna doprava malými plavidlami do Bratislavy či Viedne. Štúrovo sa nachádza 70 km od medzinárodného letiska.
Cestné vzdialenosti: Kaštieľ Belá 8 km, Višegrád 25 km, Budapešť 40 km, Bratislava 145 km

Mesto Štúrovo a jeho okolie

Štúrovo je najjužnejšie a najteplejšie slovenské mesto, ležiace na hraniciach s Maďarskou republikou, ktorá sa rozprestiera hneď na druhom brehu Dunaja. Mesto je na prvý pohľad príťažlivé unikátnym prírodným prostredím. Leží na ohybe Dunaja s úchvatným výhľadom na baziliku v Ostrihome. Neďaleko sa nachádza takisto sútok Hrona a Dunaja, miesto ktoré ponúka vynikajúce príležitosti pre dobrodruhov a milovníkov prírody. Štúrovo je obklopené Kováčovskými kopcami vulkanického pôvodu s mediteránnou flórou a šírymi rovinami na sútoku Dunaja a Ipľa.

Jeho lákadlom je predovšetkým populárne termálne kúpalisko Vadaš, ktoré na ploche 36 ha návštevníkom poskytuje 6 bazénov, krytú plaváreň, bowling, tenisové kurty, tobogan a detské ihriská, renovované stravovacie zariadenia či relax pri jazere.

Štúrovo ďalej robí atraktívnym blízkosť kultúrnych a historických pamiatok v jeho okolí, pešie prepojenie s mestom Ostrihom, a v neposlednom rade aj široká ponuka možností športového vyžitia a zábavy pre celé rodiny ako i individuálnych turistov.

Baziliku a staré mesto v Ostrihome hádam ani netreba predstavovať, ale možno ste nevedeli, že v Ostrihomskom hradnom múzeu môžete cez sklenenú podlahu obdivovať vo forme živej archeologickej výstavy to málo čo na tomto území zostalo po Rimanoch. Vyhliadku nad mestom – Vaskapu by ste si takisto nemali nechať ujsť. Medzi historické pamiatky v blízkosti Štúrova patria aj zrúcaniny paulínskych kláštorov, prepošstvo v obci Dömös, ruiny majestátneho chrámu cisterciánov ako i hrad vo Višegráde, a to ešte zďaleka nie je všetko. V Szentendre, 40 km od Štúrova, sa nachádza najväčší skanzen v Maďarsku, niekoľko pravoslávnych kostolov, a spolu 16 múzeí a galérií. Skutočným rajom pre deti a labužníkov je Marcipánové múzeum s cukrárňou. Z reštaurovaných pamiatok možno spomenúť Kaštieľ Château Belá, v ktorom majitelia zriadili luxusný 5* hotel. V jeho okolí sa rozprestierajú vinohrady a pripravuje sa budovanie golfového areálu s 18 – jamkovým ihriskom.

Športovo – rekreačné možnosti v regióne sú jednoducho nespočetné: areál termálneho kúpaliska v Štúrove, nové wellness centrum v Ostrihome s celoročnou prevádzkou, cyklistické cesty a chodníky v Kováčovských kopcoch, rybárčenie v mnohých mŕtvych ramenách a člnkovanie na Dunaji, Hrone a Ipli, vodné lyžovanie, turistika. Senzáciou pre deti i dospelých je letná bobová dráha vo Višegráde, otvorená po celý rok. V budúcnosti sa ponuka ešte rozšíri o spomínaný golfový areál.

O zábavu takisto nie je v týchto končinách núdza. Koná sa tu množstvo kultúrnych podujatí, slávností a veselíc: raz sú to vinári, inokedy miestne kuchárske špeciality, po nich prichádzajú remeselníci a tanečníci, rytierske súboje a jazda na koni. Počas letných mesiacov prebieha denne program rôznych divadelných predstavení, koncertov a festivalov. Ostrihomský vínny festival je nezabudnuteľný. Hlavným jesenným programom Štúrova je známy jarmok Šimona a Júdy, ktorý oslávil už svoj 463. ročník.

Región je takisto oddávna úzko spätý s kulinárskymi špecialitami a kvalitnými vínami. Doslovne „pečať“ vinárskej histórie nesie úpätie Kováčovských kopcov, kde obyvatelia ručne vytesali do skál unikátne tufové vínne pivnice. V dnešnom modernom svete je realizácia vínnej cesty euroregiónu Ister – Granum dôkazom toho, že dobré víno a enológia nepoznajú hranice.